Tag Archives: Filmai apie partizanus

Frontas priešo užnugaryje (1982)

Aprašymas: Tai trečia dalis iš trilogijos: “Фронт без флангов”, “Фронт в тылу врага”, “Фронт за линией фронта”. 1944-1945 metai, ore sklando artėjančios pergalės jausmas. Specialus Mlinskio būrys toliau inirtingai kaunasi su fašistais. Prasideda bendri veiksmai su lenkų ir čekų partizanais. Pergalė jau netoli. Kalba: Rusų 1 dalis

Frontas už fronto linijos (1977)

Aprašymas: Tai antra dalis iš trilogijos: “Фронт без флангов”, “Фронт в тылу врага”, “Фронт за линией фронта”. Karas tęsiasi, o Raudonajai Armijai ateina karštas periodas, tai lūžio (1943) ir perėjimo į puolimą (1944) metai. Specialus būrys, vadovaujamas majoro Mlinskio, toliau sėkmingai vykdo operacijas prieš hitlerininkus. Mlinskio vyrams sunaikinti, vokiečiai į miškus meta partizanų-diversantų būrį. Kalba:… Skaityti plačiau »

Frontas be flangų (1975)

Aprašymas: Tai pirmoji dalis iš trilogijos: “Фронт без флангов”, “Фронт в тылу врага”, “Фронт за линией фронта”. Filmo veiksmas 1941-ieji metai, vyksta mūšiai prie Maskvos. Buvęs mokyklos direktorius, majoras Mlinskis su 315 karių būriu patenka į apsuptį, vokiečių užimtoje teritorijoje. Mlinskis ima vadovauti būriui… Kalba: Rusų 1-2 serija

Juodoji knyga (2006)

Aprašymas: Paulas Verhoevenas prieš 30 metų gimtojoje Olandijoje parodė romantišką juostą apie pasipriešinimą naciams. Anot paties režisieriaus – tai buvo labai naivus filmas, atskleidžiantis gražų partizaninio judėjimo vaizdą. Dabar jis parodė kitą monetos pusę. Pagrindinė filmo „Juodoji knyga” (“Zwartboek”) herojė – Ellis (akt. Carine van Houten) išgyvena tikrą košmarą, kurio sudėtinės dalys – ne tik… Skaityti plačiau »

Pasipriešinimas (2008)

Aprašymas: Karas atneša daug sielvarto, kančių ir nelaimių. Tačiau žmonės išgyvena atrodo pačias baisiausias negandas, nes juos palaiko vilties kibirkštėlė. Baltarusijoje keturi broliai, karo metu netekę artimųjų, parodė vilties kelią šimtams nacių persekiojamiems žydų… Tuvija (akt. Daniel Craig), Zusas (akt. Liev Schreiber), Azaelis (akt. Jamie Bell) ir Aronas (akt. George MacKay) Bielskiai – keturi broliai… Skaityti plačiau »

Tadas Blinda (1972)

Aprašymas: Apie XIX a. viduryje Žemaitijoje ponams daug baimės įvariusį Tadą Blindą tikrų žinių išliko nedaug. Aišku tik tai, kad jis veikė Luokės (Telšių raj.) apylinkėse, o plėšikavimas buvo jo asmeninis protestas prieš baudžiavą. Dar ir šiandien Byvainės girioje vėjai legendas nešioja apie drąsų razbaininkėlį, kuris svietą sulyginti norėjęs, ponus rubavojęs ir vargšams nelaimėje padėdavęs…… Skaityti plačiau »

Marytė (1947)

Aprašymas: Zarasų krašte gyvena skurdi Melnikų šeima. Vyresniąją Marytę tėvai šiaip taip išleidžia į mokyklą. Ten platėja mergaitės, iki tol mokslų sėmusios tik iš seno kerdžiaus Petro, horizontai, ji, lyg save jos vietoje matydama, pasakoja klasei apie legendinę lietuvių istorijos heroję Gražiną. Nepritekliai neleidžia Marytei baigti mokslų, ji ima dirbti saldainių fabrikėlyje, kur girdi politinių… Skaityti plačiau »