Tag Archives: Filmai apie piratus

Kapitonas Phillips (2013)

Aprašymas: 2009-aisiais metais 20-ies žmonių įgulos valdomas krovininis laivas „MV Maersk Alabama” su Jungtinių Valstijų vėliava plaukė link Kenijos. Balandžio 9 dieną prie jo greitaeige valtimi priplaukė keturi jauni (17-19 metų) somaliečiai. Be abejo, tai buvo naujųjų laikų piratai. O „Alabama” tapo pirmuoju piratų užgrobtu amerikiečių laivu po daugiau nei 200 metų. „Borno”, „Žaliosios zonos”… Skaityti plačiau »

Legendinė kapitono Dreiko kelionė (2009)

Aprašymas: 1592 metai. Praėjus ketveriems metams nuo Anglijos pralaimėjimo Ispanijos Armadai, įtampa dar vis neatslūgusi, ypač tarp Sero Franciso Drako, “Karalienės pirato” ir jo amžino priešo kapitono Don Sandovate. Paslaptingas Sirijos sultonas randa du vyrus ir jų įgulas pasinėrusius į drąsias lenktynes ​​su laiku, besileidžiančius į beviltiškus nuotykius, išsilaipinant egzotiškose užsienio žemėse, kur jie patiria… Skaityti plačiau »

Kapitono Blado odisėja (1991)

Aprašymas: (rus. Одиссея капитана Блада). Filmas susilaukė milžiniško pasisekimo. „Kapitonas Bladas“ pasakoja apie džentelmeną ir gydytoją, tapusį piratu. Piteris Bladas, neteisingai apkaltintas ir nuteistas mirti, per plauką išvengia savo baisios lemties, bet atsiduria piratų laive. Narsiai ir išradingai metęsis į naują gyvenimą, Bladas tampa Ispanijos valdomų jūrų „Robinu Hudu“. Kalba: Rusų 1 dalis

Juodabarzdis tikrasis Karibų jūros piratas (2006)

Aprašymas: Filmas pasakoja tikrai gyvenusio pirato Edvardo Tino, pravarde „Juodabarzdis”, istoriją. Šį vieną žiauriausių ir kraugeriškiausių visų laikų piratų R. L. Stivensonas aprašė savo romane „Lobių sala”. 17-18 amžių sandūroje nesuskaičiuojamų Karibų jūros salų įlankos buvo patikima užuovėja piratų gaujoms. Vienoje tokių įlankų slapstėsi Juodabarzdis, piratas, kurio vien vardas kėlė baimę. Savo šlovę jis pelnė… Skaityti plačiau »

Galvažudžių sala (1995)

Aprašymas: 1668–ieji, Jamaika. Piratų laivo vadė ieško salos, kurios oloje paslėpti ispanų lobiai. Sala nefigūruoja žemėlapiuose, tačiau vienas žemėlapis, kuriame slaptoji sala buvo pažymėta, egzistavo. Tiesa, jis buvo padalytas į tris dalis. Piratų laive yra tik viena dalis, antra priklauso pagarsėjusiam perėjūnui ir vagiui Metju, trečioji – piktavalio dėdulės nuosavybė. O žemėlapiu domisi ne tik… Skaityti plačiau »

Lobių sala (1982)

Aprašymas: (rus. Остров сокровищ). Jaunuolis Džimas Hokinsas padeda mamai darbuotis mažoje pakrantės tavernoje, į kurią dažnai užklysta jūrų keliautojai. Paslaptingas lankytojas atskleidžia jaunuoliui lobių paslaptį: garsus piratas kapitonas Flintas vienoje negyvenamoje saloje paslėpė savo grobį – auksą, sidabrą ir deimantus. Ant skiautės popieriaus pakeverzotas žemėlapis turi nuvesti Džimą prie geidžiamo tikslo. Netrukus jaunuolis atsiduria kito… Skaityti plačiau »