Tag Archives: Filmai apie samurajus

Samurajaus likimas (2002)

Aprašymas: Seibėjus Igučis, palaidojęs džiova sirgusią žmoną, lieka gyventi su dviem dukrelėm ir sena motina. Pagrindinis vyriškio rūpestis – šeima. Draugai dažnai šaiposi iš našlio, kuris neturi laiko net išgerti taurelės ir pasėdėti vyriškoje draugijoje. Jis kiekvieną vakarą skuba namo pas dukreles Kajano ir Ito. Mergaitės labai myli savo tėvą, nors ir girdi aplinkinių pašaipas… Skaityti plačiau »

Paslėpta tvirtovė (1958)

Aprašymas: Japonų režisieriaus Akiro Kurosavos nuotykių istorinis filmas su komedijos elementais. Filmo veiksmas vyksta viduramžių Japonijoje karų metu, tačiau jame pagrindinis dėmesys kreipiamas ne į dramines, o į komedijines situacijas. Du įvykiuose nelabai susivokiantys valkataujantys valstiečiai turi pagelbėti generolui išvesti jo saugomą kilmingo klano vienintelę likusią įpėdinę per pavojingą priešo teritoriją. Valstiečių kvailumas, godumas sukuria… Skaityti plačiau »

Rasiomonas (1950)

Aprašymas: Japonų kino režisieriaus Akiros Kurosavos 1950 m. pastatytas juodai-baltas filmas, išgarsinęs pasaulyje ne tik patį režisierių, bet ir Japonijos kiną. Filmo veiksmas nukelia į XII a. Japoniją. Išprievartauta moteris ir nužudytas jos vyras. Žmogžudystės ir prievartavimo liudininkai pasakoja visiškai skirtingas ir prieštaraujančias viena kitai nusikaltimo versijas. Kas iš jų teisus? Kas apskritai yra tiesa?… Skaityti plačiau »

Paskutinis samurajus (2003)

Aprašymas: 1876 m. į San Franciską atvykusi Japonijos delegacija už didžiulius honorarus pasikviečia buvusius Amerikos karo didvyrius į Japoniją, kad tinkamai paruoštų vietinę kariuomenę kovai su Samurajais, kurie trukdo Vyriausybei nutiesti geležinkelį per visą šalį. Šio darbo imasi Pilietiniame kare dalyvavęs Natanas Algrenas, kuris jau per pirmąjį nesėkmingą mūšį patenka į Samurajų nelaisvę ir praranda… Skaityti plačiau »

Septyni samurajai (1954)

Aprašymas: Japonų 1954 m. nuotykių istorinė drama, režisuota Akiro Kurosavos. Filme pasakojama apie Japonijos viduramžių kaimą, kuris pasamdo septynetą samurajų tam, kad jie apgintų nuo puldinėjančių plėšikų. Septyni samurajai atvyksta apginti vargano kaimelio, jie moko miesto žmones kaip patiems apsiginti. „Septyni samurajai“ vertinamas kaip vienas iš pačių geriausių Akiros Kurosavos filmų ir vienu geriausiu visų… Skaityti plačiau »