Šarpo šauliai (1-14 serijos)

By | 2013/02/04

1. Šarpo šauliai. Šarpo motina buvo Londono prostitutė, tėvo jis nepažinojo. Kai jam buvo treji, jo motiną nužudė ir jis pateko į našlaičių prieglaudą. Iš ten pabėgęs tapo nusikaltėliu. Per muštynes nužudęs žmogų, kad išvengtų mirties bausmės, pasirinko kariuomenę. Pradėjęs pėstininku, už drąsą netrukus tapo seržantu. Sumanus, bebaimis karys, puikus šnipas savo žygiais dažnai nulemdavo didžiųjų mūšių baigtį. Jį įsimylėdavo nuostabios moterys, bet nė vienos išsaugoti jis nesugebėjo. Išgelbėjęs gyvybę serui Arturui Velsliui buvo paaukštintas leitenantu ir ėmė vadovauti gaujai visuomenės atstumtųjų, kuriuos iš „patrankų mėsos“ pavertė geriausiais britų kariuomenės šauliais. Likimas juos nusviesdavo į karščiausius pasaulio kampelius – Indijon, Ispanijon, Prancūzijon – visur, kur tik kariavo britų armija, ir visada jie grįždavo nugalėtojais.2. Šarpo erelis. Dėl Simersono nekompetencjos misijos metu susprogdinti tiltą, prancūzai atima Britanijos vėliavą. Simersonas dėl to bando kaltinti Šarpą, tačiau Vizlis sužino tiesą ir paaukština Šarpą kapitonu. Tuomet Šarpas ir jo vyrai norėdami apginti bataliono garbę, prisiekia atimti Prancūzijos standartą – Napoleonui priklausantį erelį.

3. Šarpo kuopa. 1812 metai, Ispanija. Teresa praneša Šarpui džiugią žinią – jie turi dukrytę, kuri gyvena pas jos gimines Badachose. Tačiau Badachosas yra kitas armijos taikinys ir Šarrpui neramu dėl dukters. Tuo tarpu Šarpo šaulių batalionui ima vadovauti senas jo priešas Hakesvilas. Tačiau ne vienintelė problema, mat paskeitus viršininkui, kapitonas ketina šaulius paversti raudonmarškiniais.

4. Šarpo priešas. 1813 metai, Portugalija. Grupelė dezertyrų, įskaitant ir seną Šarpo priešą Hakesvilą, pagrobė dvi moteris, viena iš jų – aukšto rango Anglijos pareigūno žmona, ir laiko jas įkaitėmis reikalaudami išpirkos. Šarpui paskiriami keli pulkai ir patikima moterų išvadavimo misija. Nors Šarpas su savo senu priešu susidoroti gali nesunkiai, jam reikės akis į akį susitikti su nauja grėsme – prancūzų Majoru Daku.

5. Šarpo garbė. 1813. Majoro Šarpo senas priešas Majoras Dakas įkalbina jauną gražią merginą apkaltinti Šarpą bandymu išprievartauti. Jos vyras iššaukia Šarpą į dvikovą, o kitą rytą randamas nužudytas. Šarpas sulaikomas ir stoja prieš karinį tribunolą.

6. Šarpo auksas. Šarpas išsiunčiamas į naują misiją. Jis turi patiekti šautuvus keistai ispanų partizanų gaujai, o mainais paimti kelis dezertyrus. Jis taip pat turi apsaugoti dvi moteris, ieškančias dingusio vyro.

7. Šarpo mūšis. Kai Šarpui įsakoma paruošti Ispanijos karaliaus Airijos Karališkają Brigadą, jam tenka susidurti su sukilėliais, manančiais, kad Airijoje britai žudo jų giminaičius, ir pasislėpusiu šnipu.

8. Šarpo kardas. Šarpui patikima apsaugoti svarbiausią Lordo Velingtono šnipą, bet vidaus problemos, traumuota jauna mergina ir potencialūs prancūzų šnipai grąsina Šarpo sėkmei.

9. Šarpo pulkas. Išgirdę, kad Šarpo batalionas bus išardytas dėl mažo rekrūtų skaičiaus, Šarpas ir Harperis grįžta į Angliją siekdami išsiaiškinti tiesą. Tai, kad turėjo būti paprasta užklausa, tampa politine bomba, kuri gali sugriauti visus Velingtono planus.

10. Šarpo apgultis. Pasklidus žiniai, kad vietiniai sukils prieš Bonapartą, Šarpas kartu su nauju vadu siunčiami užimti pilį. Tačiau Šarpas negali susikaupti, nes vis galvoja apie namuose paliktą karščiuojančią žmoną.

11. Šarpo misija. Šarpas susivienija su pulkininku, kuriam padėjo gauti paaukštinimą. Jiems paskiriama sunaikinti parako sandėlį, tačiau dėl sąjungos su Prancūzija jiems gali nepavykti. Tuo tarpu Džeinei pradeda nusibosti kariuomenės gyvenimas, o tarp Harperio ir Ramonos prasideda nesutarimai.

12. Šarpo kerštas. Šarpas suimamas už Napoleono aukso vagystę ir privalo įrodyti savo nekaltumą, kad išvengtų egzekucijos. Tuo tarpu Džeinė, įkalbėta draugės, priima keistokus sprendimus.

13. Šarpo teisybė. Grįždamas į Jorkšyrą, Šarpas atsiduria konflikto tarp korumpuotų darbdavių ir išnaudojamų darbuotojų sūkuryje.

14. Šarpo Vaterlo. 1815 metų birželis. Šarpas priskirimas Orandžinio Princo personalui ir vėl susitinka su senais draugais Harperiu, Hangmanu ir Hariu. Šarpui tenka ne tik kovoti su nekompetetingo Orandžinio Princo įsakymais, kurie veda į pražūtį, bet ir kovos įkarštyje susitikti su žmonos meilužiu Lordu Rozendaliu.