Šerlokas Holmsas ir daktaras Vatsonas (visos serijos)

By | 2015/04/07

Šerlokas Holmsas ir daktaras Vatsonas – daugybė šio serialo gerbėjų visame pasaulyje vienu balsu tvirtina, kad nei pačių britų, nei amerikiečių sukurti filmai (o jų yra daugiau nei du šimtai) nesulaukė tokio populiarumo ir visuotinės žiūrovų meilės kaip gūdžiu sovietmečiu „Lenfilm“ pagal originalų Julijaus Dunskio, Valerijaus Frido ir Vladimiro Valuckio scenarijų sukurtas detektyvinis ciklas, kurį sudaro aštuoni filmai: „Pažintis“, „Kruvinas užrašas“, „Šantažo karalius“, „Mirtina dvikova“, „Tigro medžioklė“, „Baskervilių šuo“, „Agros lobiai“, „Dvidešimtas amžius prasideda“.

Pažintis (1979). (rus. Знакомство). Pirmajame ciklo filme daktaras Vatsonas susipažįsta su savo kaimynu žymiuoju sekliu. Iš pradžių jųdviejų santykiai klostosi nevykusiai – kad ir ką svarstytų šiedu vyrai, jų nuomonės skiriasi. Beveik visi jų pokalbiai baigiasi konfliktais ir tik nepriekaištingas išsiauklėjimas neleidžia džentelmenams įžeidinėti vienas kito. Holmso pažiūros ir įpročiai glumina Vatsoną, bet jis iš karto pastebi skvarbų savo kaimyno protą ir domėjimąsi kriminalinėmis mįslėmis. Atidžiai stebėdamas keistuolį Holmsą, Vatsonas padaro siaubingą išvadą: „Holmsas – nusikaltimų pasaulio smegenys“.Kruvinas užrašas (1979). (rus. Кровавая надпись). Daktaras Vatsonas laikosi nuošaly, lyg ir nesirengia daryti išvadų apie savo naujojo draugo Šerloko Holmso darbo metodus. Bet netikėtai jam pasitaiko galimybė atsidurti nusikaltimo vietoje. Apleistame name randamas nužudytas nepažįstamas vyriškis. Iš pirmo žvilgsnio tai lyg ir nužudymas siekiant apiplėšti, tačiau krauju ant sienos užrašytas žodis „kerštas“. Skotland Jardas bejėgis, įkalčių jokių nėra. Užtat ponas Holmsas savo dedukcinio metodo dėka greitai sustato viską į vietas. Didysis seklys atskleidžia kruvino užrašo ant sienos namo, kur rastas nužudytasis, paslaptį ir seka nesugaunamo žudiko pėdsakais…

Šantažo karalius (1980). (rus. Король шантажа). Čarlzas Milvertonas susikrovė turtus iš šantažo. Norėdami padėti vargšei moteriškei, kuri neturi pinigų išpirkti iš niekšo ją kompromituojančius laiškus, Holmsas ir Vatsonas prasibrauna į šantažuotojo namus ir tampa jo nužudymo liudininkais… Sunaikinę verteivos kartoteką, draugai pasprunka, bet juos suseka Milvertono draugas ir partneris demoniškasis daktaras Moriartis…

Mirtina dvikova (1980). (rus. Смертельная схватка). Šiame filme klastingasis nusikaltimų genijus daktaras Moriartis surengia tikrą žymiojo seklio medžioklę. Šerlokas Holmsas pereina jam kelią ir sutrukdo jo kėslams. Pagaliau nusikaltėlis pasiekia savo tikslą ir kalnuose priešininkai susiduria akis į akį. Holmsas narsiai kovoja su banditu, tačiau nugarma prarajon. Visi įsitikinę, kad Šerlokas žuvo…

Tigro medžioklė (1980). (rus. Охота на тигра). Klasikinė pasakojimų ciklo ekranizacija apie genialų seklį Šerloką Holmsą ir jo draugą daktarą Vatsoną, kurie išaiškina klastingus užmanymus ir demaskuoja žiaurius nusikaltėlius.

Baskervilių šuo (1981). (rus. Собака Баскервилей). Po sero Čarlzo Baskervilio, žuvusio neaiškiom aplinkybėm, mirties paskutiniu įpėdiniu tampa seras Henris. Šerlokas Holmsas ir daktaras Vatsonas atvyksta į Baskervilių rezidenciją. Jie nori įminti giminės prakeiksmo mįslę ir įsitikinti, kad serui Henriui negresia pavojus. Didysis seklys tuoj pat imasi „šėtono šuns“ paslapties ir ieško jo po visą pelkę. Ir suranda kalinio bėglio pėdsakus. Tačiau šis netrukus žūva sudraskytas siaubingo žvėries. Ar tikrai kažkur slepiasi Baskervilių šuo?

Agros lobiai (1983). (rus. Сокровища Агры). Pas Šerloką Holmsą ateina mergina, vardu Merė Morstan, ir paprašo įminti mįslę, kuri jaudina ją jau ilgus metus. Kasmet ji gauna dovanų po perlą… Kartu mergina paprašo garsųjį seklį padėti rasti jos tėvą, dingusį prieš daugelį metų. Netrukus bičiuliai išsiaiškina, kad mergina – didžiulių turtų paveldėtoja, į kuriuos savo teises reiškia ir majoro Šolto sūnūs bei buvęs katorgininkas Džonatanas Smolas, kadaise apgautas Morstano ir Šolto. Smolo pagalbininkas nužudo vieną iš pulkininko sūnų ir pagrobia turtus. Bet jo pėdomis jau seka Holmsas su šauniuoju inspektorium Lestreidu. Išgyvenę daug pavojingų nuotykių, daktaras Vatsonas ir panelė Morstan įsimyli vienas kitą.

Dvidešimtas amžius prasideda (1986). (rus. Двадцатый век начинается). Baigiamoji epopėjos serija, į kurią sudėti motyvai iš vėlyviausių Arturo Konano Doilio pasakojimų. Artėja pasaulinis karas, ir legendinis detektyvas susiduria su užsienio šnipais.

2 thoughts on “Šerlokas Holmsas ir daktaras Vatsonas (visos serijos)

  1. skaitytojas

    tik 4 iš 8 įrašu veikia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *